Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Сити мол ќе се отвори најголемата продавница на Nike во Македонија

Промо

Во Сити мол ќе се отвори најголемата продавница на Nike во Македонија

Победниците ја пишуваат историјата, а она што периодов се случува и се пишува, се подготовките околу отворањето на новата Nike продавница во Skopje City Mall.

Подготовките се во тек, за ова отворање да биде гламурозно и по сите светски стандарди.

Екипата која што победнички се упати кон Skopje City Mall е со една и единствена цел, да освојува и победува, најавува нови предизвици и најважно од сè, да го најави отворањето на новата Nike продавница, на 7-ми мај, лоцирана на 2-от кат во Skopje City Mall.

За првпат во Македонија, се отвора најголемиот и единствениот авторизиран Nike Shop, во кој ќе можете да ги најдете најновите светски колекции од светскиот мегабренд Nike. Ако претходно патувањето низ регинот беше со цел да се најде она што е потребно, а кај нас го нема, сега сите правци ќе водат кон Nike Shop во Skopje City Mall.

Како и на видеото во прилог, предизвикот е повеќе од посакуван, целта е повеќе од јасна, а победата е повеќе од заслужена.

Заслужено и победнички, патиштата нека водат на 7-мај кон Nike Shop, во Skopje City Mall, 2 кат. За сите посетители, Nike одобри специјален промотивен попуст од 20% на целиот асортиман.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.