Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„Џунгла од забава и другарување“ денеска во ЗОО Скопје

Маркетинг

Настани

„Џунгла од забава и другарување“ денеска во ЗОО Скопје

Во Зоолошката градина во Скопје денеска ќе се одржи манифестацијата „Џунгла од забава и другарување“.

Посетителите ќе имаат можност да пробаат органска храна, да засадат органски семиња и да се едуцираат за бенефитите на овој вид храна и зошто е добро да се има здрави навики.

Најмладите ќе може да учествуваат во креативната работилница каде ќе се прават животни од пластелин или да учествуваат во натпреварот скокање со вреќи.

Повеќе од Настани

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.