Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ГАЛА СВЕЧЕНОСТ: ФФМ ги избра најдобрите

Спорт

ГАЛА СВЕЧЕНОСТ: ФФМ ги избра најдобрите

На Гала свеченост во Македонскиот народен театар синоќа Фудбалската федерација на Македонија ги избра најдобрите за сезоната 2016/17 во повеќе категории.

За најдобар фудбалер во Македонија е прогласен Спировски, Барди е најдобар играч во странство, додека Седлоски е најуспешен тренер.

Најдобри во македонскиот фудбал за сезоната 2016/17:

Тренер: Гоце Седлоски (Вардар),
Тренер во женски фудбал: Кирил Изов (Истатов),
Фудбалер во Македонија: Стефан Спировски (Вардар),
Фудбалерка во Македонија: Илза Максути (Јунајтед),
Стрелец во Македонија: Бесарт Ибраими (Шкендија),
Стрелец во женски фудбал во Македонија: Ленче Андреевска (Драгон),
Тренер во Футсал: Зоран Лекиќ (Шкупи),
Играч во Футсал: Александар Глигоров (Велес),
Тренер во младински фудбал: Горан Станковски (Работнички),
Млад играч: Елиф Елмас (Работнички),
Стрелец во младински фудбал: Александар Мишов (Академија Пандев),
Клуб во младински фудбал: Работнички,
Фудбалски работник: Илија Матеничаров (Академија Пандев),
Фер-плеј екипа: Работнички,
Судија: Александар Ставрев,
Македонски фудбалер во странство: Енис Барди (Леванте).

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.