Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Младински фудбалски турнир „Гази Баба Куп 2017“

Спорт

Младински фудбалски турнир „Гази Баба Куп 2017“

Вкупно 1.800 млади фудбалери од 96 екипи од Македонија, Словенија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Србија, Хрватска и Унгаријаќе се учествуваат на „Гази Баба Куп 2017“ што ќе се одржи од 28 до 30 август годинава во Скопје.

За купот, како што информираат организаторите, пријавени се Вардар, Работнички, Пелистер, Академија Пандев, Црвена Ѕвезда, Ујпеш, Хајдук, Марибор, Лудогорец, Черноморец и многу други.

Децата од генерациите 2007, 2006, 2005 и 2003 година ќе играат на два фудбалски терени во Комплекс „Петар Милошевски“ во Аеродром, фудбалскиот терен на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари и на фудбалскиот терен на ФК „Вардар“ во Хиподром.

„Гази Баба Куп 2017“ е во организација на Здружението „Спорт Јуниор“, под покровителство на општина Гази Баба, во коорганизација со Општински фудбалски сојуз Гази Баба, и е поддржан од Фудбалската Федерација на Македонија, Агенцијата за Млади и Спорт и Амбасадата на Република Словенија.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.