fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Почнува осминафиналната фаза на ЕУРО 2016

Спорт

Почнува осминафиналната фаза на ЕУРО 2016

По два слободни дена, со натпреварот Швајцарија – Полска попладнево стартуваат елиминациските натпревари на Европското фудбалско првенство што се игра во Франција. Средбата ќе почне во 15 часот во градот Сент-Етиен.

„Островскиот“ дуел меѓу Велс и Северна Ирска е закажан за 18 часот на „Паркот на Принцовите“ во Париз. Според прикажаното во групната фаза, Велшаните се големи фаворити за пласман во четвртфиналето.

Во последниот денешен дуел, патникот меѓу осумте најдобри на ЕУРО 2016 ќе се решава меѓу селекциите на Хрватска и на Португалија. Овој натпревар стартува од 21 часот во Ленс.

Двојки за денешните осминафиналните дуели на ЕУРО 2016:
15 часот: Швајцарија – Полска
18 часот: Велс – Северна Ирска
21 часот: Хрватска Португалија.

Другите натпревари од осминафиналето ќе се одиграат утре и в понеделник. Двојките се:

Франција – Република Ирска,
Германија – Словачка,
Унгарија – Белгија,
Италија – Шпанија и
Англија – Исланд.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.