Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вардар ќе игра за бронзен медал во Келн

Ракомет

Вардар ќе игра за бронзен медал во Келн

Вардар повторно ќе игра со ПСЖ на Ф4 турнирот во Келн, овојпат во борба за бронзен медал.

Во лигата на шампионите ќе има француско финале. Вардар во полуфиналето загуби од Монпелје со 27-28. Имавме 19 секунди за последниот напад, но ударот на Вуко Борозан заврши покрај голот на Французите. Ова е прв триумф на Монпелје во досегашните меѓусебни дуели со Вардар во лигата на шампионите.

Во мечот за бронзен медал Вардар ќе игра со ПСЖ во реприза на ланското финале. Натпреварот се игра утре во 15,15 часот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.