fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

И Витаминка донираше финансиска помош за настрадите од невремето во Скопје

Вести

И Витаминка донираше финансиска помош за настрадите од невремето во Скопје

Витаминка со финансиска помош за поплавените населби во Скопје.

Со донација во износ од 10 000 евра и храна во исто толкава вредност, компанијата Витаминка помогна на жртвите и тешко погодените граѓани кои останаа без или со разурнати домови од катастрофалните поплави кои се случија во саботата.

Вакви донации даваат надеж и помагаат во надминувањето на овие тешки времиња на фамилиите, воедно ја поттикнуваат бизнис заедницата за вакви и слични акции.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.