fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Аерозагадување во Скопје, Тетово, Битола, Кичево и Кочани

Актуелно

Аерозагадување во Скопје, Тетово, Битола, Кичево и Кочани

Во скопскиот регион, Тетово, Битола, Кичево и Кочани утрово се регистрирани високи концентрации на ПМ10 честички, кои се движат од 100 до 300 микгрограми на метар кубен.

На мерната станица во Тетово во девет часот утрово се измерени 516 микрограми, а во текот на ноќта максималното ниво кое изнесувало 833. Од скопските општини најзагадено е во Центар со 296 микрограми, следуваат Карпош со 282, Гази Баба 194, Лисиче 172, а кај Ректоратот се измерени 150 микрограми на метар кубен.

Во Кичево се регистрирани 142 микрограми, во Кочани 101 и во Кавадарци 68 микрограми на метар кубен.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.