fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно и ветровито

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Променливо облачно и ветровито

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во западните делови ќе има повеќе сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер поизразен кон источните делови од земјата.

Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната од 10 до 16 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди и со слаб северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 11 степени.

Ќе продолжи периодот на стабилно и суво време со релативно високи дневни температури. Во четврток ќе има услови за појава на утринска магла во одделни котлини.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.