fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Се откажува фестивалот „Егзит“ во Нови Сад

Актуелно

Се откажува фестивалот „Егзит“ во Нови Сад

Се откажува фестивалот „Егзит“ во Нови Сад

Годинашниот јубилеен 20. Егзит на Петроварадинската тврдина во Нови Сад, Србија, дефинитивно нема да се одржи. Ова го објавија организаторите на интернет-страницата на фестивалот, нагласувајќи дека „за жал здравствената состојба во земјата не е подобрена“ поради корона-епидемијата.

„Имајќи предвид дека здравјето и безбедноста на сите учесници на фестивалот се наш приоритет број еден, сакаме да ве информираме дека одбележувањето на 20-годишнината од фестивалот Егзит дефинитивно нема да се случи од 13 до 16 август годинава на Петроварадинската тврдина“, се вели во известувањето.

View this post on Instagram

Important info / Važne informacije

A post shared by EXIT Festival (@exitfestival) on

Како што се наведува, до крајот на месецов ќе се објават датумите за Егзит 2021, а дополнително известување за повраток на парите за влезниците следи наскоро.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.