fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Автопатот ќе се вика „Пријателство“, аеродромот „Меѓународен аеродром Скопје“

Вести

Автопатот ќе се вика „Пријателство“, аеродромот „Меѓународен аеродром Скопје“

Автопатот што не повзрзува со јужната граница ќе се преминува во „Пријалетство“, а скопскиот аердором во „Меѓународен аеродром Скопје“, соопшти вечерва премиерот Зоран Заев на заедничката прес-конференција  со евроамбасадорот Самуел Жбогар.

Со одлуката која што ја донела Владата на денешната седница, рече премиерот Заев, се потврдува исчекорот за градење пријателство и доверба со Грција.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.