fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Центарот на Скопје затворен за сообраќај

Актуелно

Центарот на Скопје затворен за сообраќај

Поради најавените протести за вечерва  центарот на Скопје од попладнево е блокиран за сообраќај.

Не се пропуштаат возила на  ул. „11 Октомври“, од крстосницата со булевар „Кочо Рацин“ до крстосницата со булевар „Климент Охридски“, како и  на улиците „Даме Груев“ и „Војвода Васил Аџиларски“. Сообраќајната полиција го пренасочува сообраќајот по околните булевари и улици.

Поставени се и заштитни огради на улица „11 Октомври“ околу Собранието на Република Македонија, каде синоќа се одржаа протести по завчерашната одлука на претседателот Ѓорге Иванов за општ прекин на сите постапки против политичари и нивни соработници поврзани со прислушувањето и политичката криза.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.