fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Денеска сончево и топло – од вторник нагло заладување за повеќе од 10 степени!

Актуелно

Денеска сончево и топло – од вторник нагло заладување за повеќе од 10 степени!

Времето во Македонија ќе биде сончево и малку потопло со слаб претежно јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од нула до 10, а дневната од 23 до 30 степени.

Во Скопје слично време, сончево и потопло со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

Релативно топло ќе се задржи до понеделник. Во сабота ќе има мала до умерена облачност, а од недела ќе следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои во вторник ќе бидат проследени со засилен северен ветер и значително спуштање на дневната температура.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.