fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ДОАЃА СНЕГ И СТУД: Од сабота нагло заладување со обилни врнежи од снег и температури до -13

Вести

ДОАЃА СНЕГ И СТУД: Од сабота нагло заладување со обилни врнежи од снег и температури до -13

Иако метеоролозите за овие денови најавија температурен шок со натпросечни температури за овој период од годината, сепак правата зима ќе пристигне во Македонија оваа сабота.

Според предвидувања, се очекуваат обилни врнежи од снег и температури длабоко под нулата. Во Скопје се очекува да наврнат над 30 цм снег, а на планински места повеќе од 50 цм.

Времето денеска ќе биде променливо облачно. Во западните и североисточните делови ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува засилен, а во западните планински делови силен ветер од западен и југозападен правец, на моменти со брзина околу 90 километри на час. Утринската температура ќе се движи од четири до девет, а дневната од девет до 16 степени.

image

Во Скопје слично време со температура до 12 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.