fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Два милиони денари од Македонски телеком за настраданите во поплавите

Маркетинг

Актуелно

Два милиони денари од Македонски телеком за настраданите во поплавите

Македонски телеком ќе донира два милиона денари за настраданите од поплавените подрачја.

Како што информираат, средствата ќе бидат префрлени на посебната донаторска сметка на општина Гази Баба, отворена за оваа намена и ќе се искористат исклучиво за реконструкција на нивните домови.

Вработените во Македонски телеком истовремено организираат донаторска акција за помош во соработка со Црвен Крст за собирање на најнеопходните средства и ќе помагаат на терен во санирање на штетите во настраданите подрачја.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.