fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Еден убиен и двајца повредени во престрелка во Струшко

Актуелно

Еден убиен и двајца повредени во престрелка во Струшко

Едно лице е убиено, а две се повредени во престрелка што синоќа се случила во струшкото село Долна Белица.

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски информира дека престрелката се случила околу 22 часот и 30 минути. Еден од повредените, според Димоски, е пренесен на скопските клиники, додека другиот е во специјалната болница за ортопедија и траумоатологија „Свети Еразмо“ во Охрид.

Полицијата направила увид и работи на расчистување на случајот. Повеќе детали се најавени за текот на денот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.