fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Светот обоен во сино, бело и црвено за Франција

Вести

ФОТО: Светот обоен во сино, бело и црвено за Франција

По грозоморните напади во Франција во кои загинаа најмалку 128 луѓе, Обама го нарече насилството „напад, не само на Париз, туку на целото човештвото“.

Светот се согласи на кажаното. Илјадници градби ширум светот се осветлија во три бои – сина, бела и црвена, боите на француското знаме во знак на солидарност и поддршка.

This slideshow requires JavaScript.

Погледнете и неколку фотографии објавени на социјалните мрежи:

Во Њујорк, антената на Светскиот трговси центар светеше во чест на Франција.

Додека Емпајр Стејт Билдинг беше во мрак.

 

 

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.