fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Фотографија од Куманово која го обиколи светот

Маркетинг

Актуелно

Фотографија од Куманово која го обиколи светот

Насловна фотографија: АP Images

Оваа фотографија објавена од светската новинска агенција AP Images на фотографот Visar Kryeziu беше преземена од повеќе светски медиуми кои известуваат за нападите во Куманово.

Во објаснувањето на фотографија се вели дека девојчето плаче откако било евакуирано од нејзиниот дом од страна на специјалната полиција поради терористичкиот напад на дел од Куманово, град кој се наоѓа на северот во Република Македонија.

Исто така, авторот посочува дека во нападите се повредени, но и убиени повеќе полицајци.

Во продолжение погледнете ја фотографијата или кликнете тука:

11229411_10205634803421127_3018342419236807699_n[1]

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.