fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Претседателот Иванов свика седница на Советот за безбедност

Маркетинг

Актуелно

Претседателот Иванов свика седница на Советот за безбедност

Претседателот Ѓорге Иванов за денеска попладне (17:00) свика седница на Советот за безбедност, во проширен состав, по која е најавено негово обраќање до граѓаните на Република Македонија, соопшти Кабинетот на Претседателот.

Советот за безбедност ќе заседава во состав од претседателот Иванов, претседателот на републичкото Собрание Трајко Вељаноски, премиерот Никола Груевски, министерите за одбрана, за внатрешни работи и за надворешни работи, Зоран Јолевски, Гордана Јанкулоска и Никола Попоски, како и членовите на СБ Вели Креци, Фљора Кадриу и Насер Сејдини.

– Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, согласно Деловникот за работата на Советот за безбедност, на седницата ги повика и претседателот на политичката партија СДСМ, Зоран Заев, претседателот на политичката партија ДУИ, АлиАхмети и претседателот на политичката партија ДПА, Мендух Тачи, соопшти Кабинетот на претседателот Иванов.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.