fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Исплатени пензиите на 300.047 пензионери

Актуелно

Исплатени пензиите на 300.047 пензионери

Владата денеска ја исплати пензијата за овој месец. На сметките на 300.047 пензионери префрлени се 3 милијарди 849 милиони денари. Просечната пензија заклучно со овој месец изнесува 13.077 денари.

– Исплатата на пензиите се одвива и ќе продолжи да се одвива редовно во секоја прва недела од месецот.

Поддршката на животниот стандард на пензионерите и социјалните категории останува приоритет на Владата, се наведува во соопштението на Министерството за финансии.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.