Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Избегнат судар на два воза кај Велес

Актуелно

Избегнат судар на два воза кај Велес

На Железничката станица „Рајко Жинзифов“ кај Велес околу 10 часот изутрина е избегнат директен судар на два патнички воза, откако едниот поминал на црвен сигнал, изјави за МИА портпаролот на МЖ Инфратсруктура Невзат Мамути.

Возовите сообраќале на релацијата Скопје – Велес.

Според портпаролот на МЖ Инфраструктура, нема никакви последици, а стручни екипи се на терен и го испитуваат случајот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.