Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СООБРАЌАЈКА КАЈ ВЕЛЕС: 24-годишно момче загина откако од камионот паднал во провалија

Вести

СООБРАЌАЈКА КАЈ ВЕЛЕС: 24-годишно момче загина откако од камионот паднал во провалија

24-годишно момче од Кавадарци утринава го загуби животот во стравична сообраќајна незгода на влезот на Велес, кога неговиот камион се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија од каде возачот паднал и загинал. 

На местото на несреќата интервенирала екипа на итната медицинска служба, која го извлекла возачот од провалијата и го пренела во велешката болница.

Веднаш му била дадена прва помош, но поради сериозноста на здобиените повреди тој починал во болницата.

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.