Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кралот Чарлс ќе добие третман за зголемена простата: Јавните ангажмани одложени

Вести

Кралот Чарлс ќе добие третман за зголемена простата: Јавните ангажмани одложени

Бакингемска палата објави дека британскиот крал Чарлс ќе оди на третман за зголемена простата. Според извештаите на Скај Њуз, во соопштението од палатата се истакнува дека Кралот Чарлс бил приморан да побара медицинска интервенција за оваа состојба.

Според најавата, следната недела кралот ќе биде третиран на болнички процедури како дел од корективниот третман. За време на овој период, ќе бидат одложени дел од неговите јавни ангажмани. Оваа одлука беше направена со цел обезбедување на неговото здравје и добробит, истакнуваат во соопштението од Бакингемската палата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.