Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

Вести

Лажен аларм за ракетен напад врз Хаваите

Лажна тревога за балистички проектили што се приближуваат ги преплаши жителите на Хаваи, објавија светските новински агенции.

Тие добиле пораки на нивните телефони доставени од страна на локалната Служба за вонредни ситуации. На социјалните мрежи, исто така, излезе со пораките во прашање. Тие пишуваат дека заканата е реална, а не прашање на доктрина.

Се покажа дека сепак нема ракета.

Пораките беа испорачани рано наутро (по локално време) во саботата. Тие исто така беа објавени на локалните телевизии.

Властите формално признаа дека ова е грешка и не постојат докази за опасност за населението.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.