Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Летната сезона започнува: Во сабота се отвора базенот „Аеродром“

Актуелно

Летната сезона започнува: Во сабота се отвора базенот „Аеродром“

Летната сезона и официјално започна со најава за отворање на најголемиот базен на отворено кај нас, Базен Аеродорм.

Во сабота, 6-ти јуни, 2015 година, во 10 часот сите љубители на водата, пливањето, сончањето и уживањето ќе може да бидат дел од отворањето на новата сезона на Базен Аеродром.

Тимот и содржините кои победуваат не се менуваат, па така од менаџментот на базенот најавуваат дека ќе се задржат содржините од изминатата сезона, но и дека ќе се надополнат со забава за најмалите и останати спортски активности. Деталите за новите содржини ќе бидат најавени во текот на месецот.

Базен Аеродром е локација на која може комплетно да се ужива, така што покрај пливањето и сончањето ќе може да се проба по некој од специјалитетите на летната бавча ,,Фирма” во комплексот на базенот, или да се разлади со ладен пијалок од останатите барови за разладување кои работат во склоп на Базен Аеродром.

Она што преостанува е сите љубители на водата, сончањето и водените лудории да се подготват и дојдат на отворањето на Базен Аеродром, во сабота на 6-ти јуни во 10 часот, затоа што ова е настан кој ќе биде вистинско освежување за сите граѓани.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.