fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Маглата го отежнува патниот сообраќај, воздушниот без проблеми

Актуелно

Маглата го отежнува патниот сообраќај, воздушниот без проблеми

Маглата која утринава е присутна во одделни котлини во државата предизвикува отежнато движење на возилата на неколку патни правци, додека воздушниот сообраќај засега се одвива без проблеми.

Според информацијата на Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на сите патишта се одвива без забрани по суви коловози во пониските и наместа влажни коловози на повисоките места. Намалена видливост до 50 метри има во Маџари, Дебар, Демир Капија и Петровец и до 100 метри во Неготино.

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ утринава се реализирани сите планирани полетувања и слетувања, освен летовите за Истанбул кои се откажани.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.