fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонија од утре под влијание на нестабилна воздушна маса

Маркетинг

Вести

Македонија од утре под влијание на нестабилна воздушна маса

Нашето подрачје од утре ќе потпадне под влијание на циклонска активност и на нестабилна воздушна маса. Времето ќе биде променливо, а на повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

На одредени места можна е појава на град, особено во јужните и источните делови на земјава.

Во среда ќе има локални слаби врнежи од дожд, особено претпладне. Ветерот ќе го промени правецот во северен, што ќе предизвика пад на дневната температура за неколку степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.