fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Средношколците повикани на средба во МОН

Маркетинг

Актуелно

Средношколците повикани на средба во МОН

Насловната фотографија е преземена од Радио МОФ

Тројца претставници на Средношколскиот пленум се поканети на средба во МОН, само еден час откако почнаа со поставување на кампот пред зградата во која е сместено ресорното министерство.

Како што изјави за Радио МОФ, Александар Милевски од Средношколскиот пленум, телефонски биле повикани од кабинетот на заменик министерот за образование и наука Спиро Ристовски на средба која е закажана за денеска во 11:30 часот.

Среношколците велат дека со оглед на тоа што е закажана средба, можно е да повикаат на завршување на бојкотот, но најавуваат дека кампувањето ќе продолжи до исполнување на барањата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.