fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонија во жолта фаза: Денеска температури до 35 степени Целзиусови

Маркетинг

Вести

Македонија во жолта фаза: Денеска температури до 35 степени Целзиусови

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, а до крајот на денот ќе има локално зголемување на облачноста.

Дневната температура ќе се движи од 29 до 35 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје времето ќе биде исто така сончево и многу топло, со мала до умерена локална облачност кон крајот на денот. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе се искачи до 32 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.