Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонска делегација на Генерално собрание на ОН во Њујорк

Актуелно

Македонска делегација на Генерално собрание на ОН во Њујорк

Македонска делегација во која е вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски учествува на 71-то Генерално собрание на ОН во Њујорк.

Како што соопштуваат од МНР, во  Њујорк, министерот Попоски ќе се обрати на бројни состаноци на министерско ниво, организирани како во рамките, така и на маргините на 71-то Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк.

За време на настанот, Попоски ќе оствари и бројни билатерални средби.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.