Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МИНУСНИ ТЕМПЕРАТУРИ НИЗ МАКЕДОНИЈА: Во Берово минус осум степени

Актуелно

МИНУСНИ ТЕМПЕРАТУРИ НИЗ МАКЕДОНИЈА: Во Берово минус осум степени

Минус осум степени се измерени изутрина во седум часот во Берово, а минус пет во Скопје-Петровец и во Битола, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Во Демир Капија, Дебар, Струмица, Маврово и во Лазарополе температурата се спушти четири степени под нулата,  минус три во  Штип, Скопје-Зајчев Рид, Тетово, Крива Паланка и Прилеп, минус два   во Кавадарци, Куманово, Тополчани, Гевгелија и Претор, минус еден во Охрид, Ѓуриште, Пожар, Крушево, Виница, нула во Пожаране, два во Дојран.

Според УХМР, времето денеска ќе биде умерено облачно и посвежо со сончеви периоди, а попладне  променливо облачно. Ќе дува слаб, повремено умерен северен ветер. Максималната температура  ќе се движи во интервалот од пет до десет степени. Во Скопје слично со температура до седум степени.

Утре претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринските температури  ќе бидат во интервалот од -5 до 2, а дневните од 4 до 9 степени.

И во наредните денови ќе продолжи периодот на стабилно и суво време.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.