fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Скопје вчера во 9 сообраќајки, 9 повредени, пајакот отстранил 86 возила

Актуелно

Во Скопје вчера во 9 сообраќајки, 9 повредени, пајакот отстранил 86 возила

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди.

Од нив, пет се со последица материјална штета и четири се со последица телесна повреда, во кои со полесни повреди се здобиле тројца возачи на патничко моторно возило и шест сопатници.

Од страна на сообраќајната полиција вчера се откриени и санкционирани 67 возачи коишто не го почитувале ограничувањето на брзината на движење со возилото. Седумнаесет возачи не го користеле безбедносниот појас или го користеле мобилниот телефон за време на управување со возилото, осум возачи не отстапиле првенство на минување на пешаците на обележан пешачки премин, односно поминале на црвено светло на семафор, шест возачи не отстапиле првенство на минување на возилата во зона на крстосница, како и 22 пешаци кои поминале вон обележан пешачки премин или, пак, поминале на црвено светло.

Со помош на специјалното возило „пајак“ во текот изминатиот ден од страна на сообраќајната полиција отстранети се 86 возила кои го попречувале нормалното одвивање на сообраќајот.

Денеска со почеток во 10 часот поранешните вработени на АД „Газела“ ќе одржат мирен протест пред зградата на Владата на Република Македонија. Со цел непречено и безбедно одвивање на сообраќајот од страна на сообраќајната полиција ќе бидат преземени соодветни мерки за сообраќајно обезбедување.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.