fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

На плоштадот „Македонија“ вечерва ќе светне новогодишната елка

Актуелно

На плоштадот „Македонија“ вечерва ќе светне новогодишната елка

На Плоштадот „Македонија“ во Скопје денеска ќе биде пуштена централната новогодишна елка, која ќе го збогати новогодишниот амбиент.

Елката висока 18 метри, е украсена со светлосни и други декоративни елементи.

Од Градот Скопје најавуваат дека  настанот ќе биде пропратен со учество на хор од 100 средношколци од средните училишта на Град Скопје од „Марија Склодовска-Кири, „Васил Антевски-Дрен“, „Орце Николов“ и „Никола Карев“ кои ќе изведуваа новогодишни песни и ќе ги забавуваат присутните.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.