fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најстудено утрово во Берово минус 4 степени

Актуелно

Најстудено утрово во Берово минус 4 степени

Во повеќе во Македонија утрово се измерени температури под нулата. УХМР регистрира минус 4 степени во Берово, Лазарополе, Маврово, минус 3 во Крива Паланка, минус 2 во Прилеп, Претор, Битола и Крушево и минус еден во Тетово, Куманово, Охрид и Дебар. Нула е измерена во Штип, Виница, Струмица, Скопје, Пожар и Пожаране, 1 Ѓуриште до 4 степени во Гевгелија.

Утрово времето во Македонија е сончево, сама на крајниот запад со мала до умерена облачност. Понекаде дува слаб променлив ветер. Од пладневните часови ќе биде сончево со мала до умерена  облачност и ќе дува слаб до умерен претежно јужен ветер. Температурата ќе се движи во интервал од 12 до 17 степени.

Во Скопје претпладне сончево со мала, а попладне со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Температурата до 15 степени.

Утре ќе има зголемена облачност насекаде, со услови за слаб дожд во западните делови. Потоа следи период на стабилно и суво со постепен пораст на дневната температура и со позитивни утрински температури. До крајот на неделата ќе дува не многу изразен претежно јужен ветер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.