Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најстудено во Маврово -10, во Скопје минус осум

Вести

Најстудено во Маврово -10, во Скопје минус осум

Најстудено изутринава е во Маврово со минус 10 степени, а во Скопје се измерени минус осум. Негативни температури има во цела Македонија, како и снежна покривка.

Најмногу снег има во Маврово 90 сантиметри, во Крушево висината на снежната поктивка е 50 сантиметри, Тетово 28, Охрид 26, а 20 сантиметри во Скопје, Битола и Гевгелија.

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со повремен снег со слаб до умерен интензитет, особено во западните и крајните источни делови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, кој во Пелагонија на моменти ќе се засилува. Максималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3 степени.

Во Скопје, променливо облачно со повремен снег  претпладне како и во вечерните часови. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата ќе достигне до еден степен.

До четврток ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од снег со слаб до умерен интензитет, претежно во западните и источните делови. Температурите ќе бидат значително под просекот за овој период од годината, а најстудено ќе биде во четврток кога утринската температура на повеќе места ќе се спушти под -10 степени. Во петок ќе има врнежи од дожд и снег, а позначително затоплување со локални врнежи од дожд ќе има за време на викендот.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.