Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НАСА објави сателитски снимки од грчките пожари

Вести

НАСА објави сателитски снимки од грчките пожари

Американската Национална аеронаутичка и вселенска администрација (НАСА) објави сателитски снимки од пожарите во околината на грчкиот главен град Атина, во кои загинаа над 80 лица, а околу 180 беа повредени.

Снимките ги покажуваат густите столбови чад кои се креваат од предградијата на Атина и кои покрија голем дел од земјата.

Најтешко погодени беа атинските предградија Мати и Рафина, каде што се уште се трага по исчезнати граѓани и туристи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.