fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нормализиран сообраќајот кај Плетвар, полесно повредени две лица

Актуелно

Нормализиран сообраќајот кај Плетвар, полесно повредени две лица

Две лица се полесно повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска околу 14:30 часот на патниот правец Прилеп-Градско кај Ленишки мост.

Како што информира полицијата, настанал судир меѓу два руски камиона и патничко возило „Ситроен“ со прилепски регистерски таблички.

Собраќајот на овој патен правец кој додека траеше увидот беше во прекин, од 16:25 часот повторно е нормализиран.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.