fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

САД и ЕУ ќе го објават заедничкото соопштение за изборите во 19:30 часот

Актуелно

САД и ЕУ ќе го објават заедничкото соопштение за изборите во 19:30 часот

Амбасадорот на САД Џес Бејли и претставник на Делегацијата на ЕУ во Скопје, вечерва во 19:30 часот треба да го објават заедничкото соопштение за тоа дали има услови за одржување на предвремените парламентарни избори на 24 април, согласно Договорот од Пржино, потврдија за МИА од Американската амбасада.

Претходно, Бејли во Клубот на пратениците имаше двочасовна заедничка средба со лидерите на  ДУИ Али Ахмети, на СДСМ Зоран Заев и на ДПА Мендух Тачи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.