fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нова принцеза во британското кралско семејство: Kејт Миделтон роди ќерка

Маркетинг

Актуелно

Нова принцеза во британското кралско семејство: Kејт Миделтон роди ќерка

Сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Миделтон роди денеска ќерка, соопшти кралската палата.

Во соопштението објавено на Твитер се наведува дека девојчето е тешко 3,7 килограми и оти на породувањето во лондонската болница Сент Мери присуствувал и принцот Вилијам.

baby 2

Кејт се породила во 8.34 часот по локално време, односно 9.34 по средноевропско време.

За раѓањето на новата британска принцеза информирани се кралицата Елизабета Втора, принцот Филип, принцот Чарлс и неговата сопруга Камила, принцот Хари, како и други членови на семејствата на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ.

Мајката и бебето се чувствуваат добро.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.