fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тешка сообраќајка во Скопје: Автобус на ЈСП прегази пешак

Маркетинг

Актуелно

Тешка сообраќајка во Скопје: Автобус на ЈСП прегази пешак

Тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби едно лице се случи вечерва околу 20:10 часот на булеварот „Борис Трајковски“, пренесе порталот Курир.

Од СВР Скопје велат дека автобус на ЈСП удрил во непознато машко лице кое починало на лице место. Починатиот маж, според првичните информации е на возраст од околу 65 години.

Полицијата на местото на несреќата извршува увид, по што ќе бидат познати деталите за истата. Идентитетот на починатиот маж засега не е познат.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.