fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно со дожд, повремени грмежи и ветер

Актуелно

Облачно со дожд, повремени грмежи и ветер

Времето во Македонија ќе биде  облачно со врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните и западните делови. Ќе има и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ-индексот ќе изнесува 4.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 17 до 25 степени.

Во скопското подрачје ќе има врнежи од дожд со променлив интензитет, ќе дува слаб до  умерен ветер од источен правец.

Температурата ќе се движи од 15 до 23.

Во наредните три дена ќе има обилни врнежи од дожд особено во јужните делови на земјава, но количините на наврнат воден талог  ќе бидат во постепено опаѓање.

В недела и в понеделник ќе има намалување на облачноста, но се уште е можа локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи.  Од вторник се очекува стабилизирање на времето, а температурата на воздухот ќе биде во  пораст.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.