fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Облачно со температура до 10 степени

Маркетинг

Вести

Облачно со температура до 10 степени

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со услови за слаб локален дожд и слаб снег на планините во јужните и источните делови.

Во останатите делови од земјава ќе има подолги сончеви периоди и ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од нула до шест, а дневната од три до 10 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди и ќе дува слаб североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе достигне до 10 степени.

Во следните денови се очекува времето да биде променливо облачно и релативно свежо за овој период од годината и ќе има услови за повремен слаб дожд, а на планините слаб снег. Од сабота времето и понатаму ќе биде облачно, но температурата ќе биде во пораст.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.