fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Од денеска алкохол ќе се продава до 19 часот

Актуелно

Од денеска алкохол ќе се продава до 19 часот

Алкохолните пијалaци од денес во трговските објекти повторно ќе се продаваат од 6.00 до 19.00 часот, место до 21.00 часот.

Според законските одредби, продолженото време на продажба до 21.00 часот важи од мај до крајот на септември.

За тие што нема да го почитуваат законското решение се предвидени санкции- забрана за вршење дејност во траење од седум или 15 дена, како и парична казна до 5.000 евра.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.