Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Од почетокот на годината граѓаните дишеле 28 дена загаден воздух

Вести

Од почетокот на годината граѓаните дишеле 28 дена загаден воздух

Вечерва е повторно загаден воздухот во главниот град. На повеќе мерни станици, меѓу кои Лисиче, Ректорат и Гази Баба загадувањето го премина прагот од 200 микрограми на метар кубен од ПМ 10 честички.

Скопјани и покрај мерките против аерозагадувањето и денеска ги дишат канцерогените честички.

Инаку, според податоците на министерството за животна средина, во новата 2018 година, од 31 ден, граѓаните дишеле загаден воздух дури 28 дена.

Вонредните мерки како бесплатен автобуски превоз, интензивно метење и миење на градските улици, забрана за влез на камиони чија крајна цел не е Скопје – се активираат по трет пат оваа сезона

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.