fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Од утре локални врнежи од дожд

Маркетинг

Вести

Од утре локални врнежи од дожд

Под влијание на серија влажни бранови од утре се очекува промена на времето со повремени локални врнежи од дожд и снег на планините.

Врнежите ќе бидат со слаб до умерен интензитет и повеќе се бидат застапни во западните делови од државата. Во вторник и среда долж Повардарието ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

Температурите ќе бидат над нулата. Утре ќе се движат од 0 до 10 степени, а од среда максималните температури ќе бидат во пораст.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.