fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Оперирано детето што го фрли мајката од четврти кат во скопски Хиподром

Актуелно

Оперирано детето што го фрли мајката од четврти кат во скопски Хиподром

Според информации на дел од медиумите, детето кое вчера беше фрлено од четвртиот кат од станбена зграда во скопски Хиподром од својата мајка е во стабилна состојба, за разлика од неговата мајка која сè уште е во тешка состојба и е на интензивно лекување на КАРИЛ.

Детето се здобилo со сериозни скршеници на главата при што искрварило во текот на ноќта и морало итно да биде оперирано на клиниката за неврохирургија.

Монструознот чин во драмата која се одвиваше вчера утрото во скопски Хиподром наиде на осуди од јавноста, психолзите и воопшто секој еден човек.

Вчера после семејна расправија околу 9.05 часот 35-годишната мајка од скопската населба Хиподром почнала да се заканува дека ќе се фрли од тераса од 4-тиот кат и дека ќе го фрли и своето дете, информираат од МВР.

Таа својот шетгодишен син го фрлила во 9.30 часот. Падот на детето бил ублажен од жиците за сушење алишта од подолните катови. Според полицијата во 10.20 се фрлила и жената.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.