Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Отстранета импровизираната експлозивна направа од Собранието

Вести

Отстранета импровизираната експлозивна направа од Собранието

Припадници на одделението за антитероризам на МВР синоќа ја отстраниле импровизираната експлозивна направа пронајдена вчера попладне по 17 часот во Собранието во ходникот на 1-ви кат.

Од МВР изутринава информираа дека експлозивната направа е предадена за натамошна постапка и се работи на расчистување на случајот.

Импровизираната направа се состоела од петарда со фитил кој бил  врзан со селотејп за голема плинска боца за полнење запалки.

Началникот на обезбедувањето на Собранието го пријавил случајот вчера во 17:28 часот во ЕИК.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.