fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Папата Франциско го честиташе Божик на сите православни христијани

Актуелно

Папата Франциско го честиташе Божик на сите православни христијани

Папата Франциско го четститаше Божик на православните христијани и католиците кои овој празник го слават по Јулијанскиот календар, посакувајќи им мир и благосостојба.

– Изразуваме духовна блискост со браќата и сестри од христијанскиот исток, католици и православни кои в четврток ќе го слават Божик, рече Папата по молитвата во Ватикан.

– До нив нека стигнат нашите желби за мир и добробит, рече вчера поглаварот на Римокатоличката црква.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.