fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПРАЗНИЧНА ПРОГНОЗА: Облачно, претпладне дожд, на планините снег

Актуелно

ПРАЗНИЧНА ПРОГНОЗА: Облачно, претпладне дожд, на планините снег

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, претпладне со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен северозападен и западен ветер, а во јужниот дел од земјава повремено ќе се засилува.

Температурата ќе се движи од два до 12 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и посвежо, претпладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен северозападен и западен ветер.

Температурата ќе достигне до шест степени.

Во наредните денови ќе преовладува претежно стабилно и релативно топло време.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.