fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Папата Франциско им честиташе Божиќ на православните христијани

Маркетинг

Вести

Папата Франциско им честиташе Божиќ на православните христијани

Папата Франциско им честиташе денеска на верниците од православните христијански цркви Божик по Јулијанскиот календар „во духот на братска љубов“.

Поглаварот на Римокатоличката црква упати честитка од Апостолската палата за време на обраќање до верници на Плоштадот Св. Петар.

Папата исто така ги поздрави и сите учесници во традиционалната костимирана поворка долж централните улици на Рим по повод Богојавление.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.